Image default
SENDİKA

TES:GENEL BAŞKAN GEYLAN: “ÇOCUKLARIMIZ ÖĞRENCİ ANDINI GERİ İSTİYOR!” – SENDİKA

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Öğrenci Andının yeniden okullarda okutulmasını talep ederek, “Etnik ayrılıkçıların ve milli varlığımızla sorunlu marjinallerin kuru gürültüsüne değil, toplumun kahır ekseriyetinin talebine kulak vermesini ve yeniden ÖĞRENCİ ANDI’nı çocuklarımıza armağan etmesini istiyoruz” dedi.

Geylan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Şu gerçeği görelim: 15 Temmuz gecesi, cesaret timsali yiğitlerimizi tankların ve mermilerin önünde şaha kaldıran şuur, daha yedi yaşında “Varlığım Türk varlığına armağan olsun” diye hücrelerine işlemiş olan hissiyattır.

Atatürk ‘Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk milleti denir’ demişti. Hal böyleyken, Türk milli kimliğini ‘36 etnik gruptan’ birisi olarak kabul eden kafaya hastalıklıdır ya da ihanet çukurundadır. Bu vatan toprağında-ortak yaşama ülküsüyle-tüm renklerimizle biz Türk Milletiyiz!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a çağrıda bulunuyor; etnik ayrılıkçıların ve milli varlığımızla sorunlu marjinallerin kuru gürültüsüne değil, toplumun kahır ekseriyetinin talebine kulak vermesini ve yeniden ÖĞRENCİ ANDI’nı çocuklarımıza armağan etmesini istiyoruz. NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!”

Related posts

Memur-Sen’den, diğer konfederasyonları yok sayan öneriler – SENDİKA

admin

Türk Eğitim-Sen 14 Temmuz’da 2. TBMM’de Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk’un katılımlarıyla 2.Maarif Kongresini topluyor – SENDİKA

admin

TES Genel Başkanı Talip Geylan: `Öğretmenlik Meslek Kanunu entübe mi edildi?` – SENDİKA

admin

Leave a Comment