Image default
SİYASET

AKP’li belediye bağışlarla yapılan öğrenci yurdunu bakın ne yaptı – SİYASET

 

Balıkesir’in Karesi ilçesine bağlı Paşaalanı Mahallesi’nde öğrenci yurdu olması için, toplanan bağışlarla Kızılay’ın yaptırdığı binanın belediye ek hizmet binasına dönüştürüldüğü ortaya çıktı.

Üniversite öğrencilerinin yaşadığı barınma sorununun iktidarın plansızlığı nedeniyle yaşandığını söyleyen CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı bağışlarla yaptırılan öğrenci yurdunu kapatıp, belediyeye ek hizmet binası yaptığı için eleştirdi.

CHP’li Sarı “Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kızılay tarafından yaptırılan yurdu kiralayarak, belediye ek hizmet binasına dönüştürmüş. Hali hazırda var olan yurdun kullanımını iptal etmiştir. Diğer belediyelerde çocuklara yurt bulmaya çalışılırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz olan yurdu da kapatmıştır.” ifadelerini kullandı.

“ŞEHİR MERKEZİNDEKİ ÖĞRENCİ YURDUNUN DA KAPATILDIĞINI ÖĞRENDİK”

Her yerde olduğu gibi Balıkesir’de de yurt sorunu olduğunu belirten Sarı, yine Kızılay’ın şehir merkezindeki öğrenci yurdunun da kapatıldığını söyledi. 

Sarı, yurt sorununun Balıkesir’in önemli gündem maddelerinden biri olduğunu vurguladı. Balıkesir’de 55 bin civarında öğrenci bulunduğu belirten Sarı, hali hazırda açıklanan yatak kapasitesinin 7 bin 500 civarında olduğunu, yapımı planlanan yeni yurt binası ile ancak 11 bin civarında öğrencinin barınabileceğini ve 44 biin öğrencinin barınma sorununun çözülmediğini belirtti.

Yeniçağ

Related posts

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının açtığı ihaleyi Bakan Yardımcısının aldığı iddia edildi. – SİYASET

admin

İYİ Parti’de Türk milliyetçiliği krizi – SİYASET

admin

AKP’li belediyelerin lüks araç sevgisi bitmiyor! Keçiören Belediyesi: İlçedeki zorlu coğrafi koşullar nedeniyle… – SİYASET

admin

Leave a Comment