Ekrandan nefret saçtı: Z harfinin düşmanlarını kısırlaştırma tehdidi!

Putin yanlısı bir Film yapımcısı olan Karen Shakhnazarov, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşının muhaliflerinin sert cezalarla karşı karşıya kalacağı konusunda uyarılarda bulunduğu televizyon yayınıyla gündemde. RussianTV’de konuşan yapımcı muhaliflerin toplama kamplarına yerleştirilmesi gerektiğini söyledi.

Vladimir Putin de Shakhnazarov’unkine benzer ifadeler kullanarak, kısa süre önce muhalefet figürlerini Rusya’yı zayıflatmaya çalışan hainlere benzetmişti.

“SİZE MERHAMET YOK”

Devlet destekli Mosfilm film stüdyosunu yöneten Shakhnazarov, devlete ait Rus televizyon kanalı Russia 1’de yaptığı açıklamada, “Z harfinin muhalifleri, merhamete güveniyorlarsa, hayır, onlar için merhamet olmayacağını anlamalıdır. Her şey çok ciddi hale geldi. Bu durumda toplama kampları, yeniden eğitim ve kısırlaştırma anlamına geliyor.” sözlerini kullanması infial yarattı.

Shakhnazarov daha sonra yorumlarının bağlam dışına çıkarıldığını iddia etti, ancak fikirleri konusunda başka açıklama yapmadı.

Shakhnazarov, Rusya’nın işgalinin sembolü olan Z harfine karşı çıkan herhangi bir kişinin ‘merhametsizlikle’ karşı karşıya kalacağını söyledi. Karen Shakhnazarov, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşının muhaliflerinin “toplama kampları ve kısırlaştırma” da dahil olmak üzere sert cezalarla karşı karşıya kalacağı konusunda uyardı.

Rus lider Putin de Shakhnazarov’unkine benzer bir tavırla, kısa süre önce muhalefet figürlerini, Batı’nın emriyle ülkeyi zayıflatmaya çalışan hainlere benzetmiş, Ruslara kendilerini muhalefetten “arındırma” çağrısında bulunmuştu.

AYNISINI PUTİN DE SÖYLEMİŞTİ

Hürriyet’te yer alan habere göre, Putin, mart ayında yaptığı açıklamada “Rus halkı her zaman gerçek vatanseverleri ve hainlerden ayırt edebilecek ve onları kaldırıma tükürecek. Toplumun böylesine doğal ve gerekli bir kendini arındırmasının ülkemizi, dayanışmamızı, bütünlüğümüzü ve herhangi bir zorluğa cevap vermeye hazır olmamızı güçlendireceğine inanıyorum” demişti.

Hapisteki Rus muhalefet lideri Alexei Navalny de dün yaptığı açıklamada, Kremlin’in işgale karşı konuşmasını engellemek amacıyla onu cinsel şiddetle ünlenmiş bir ‘işkence’ hapishanesine göndermeye hazırlandığından korktuğunu söyledi.

Navalny Twitter hesabından “Melekhovo’daki yüksek güvenlikli hapishaneye transfer edileceğime dair söylentiler duydum, burada hükümlüler tırnaklarını çektiriyorlar” diye yazdı.

Melekhovo’daki sıkı rejimin maksimum güvenlikli hapishanesi, acımasız şiddet hikâyeleri ve erkek mahkumlara tecavüz edilmesiyle kötü bir şöhret edinmiş durumda.

 

About admin

Check Also

Son dakika… Sri Lanka’da petrol bitti! Yalnızca 1 günlük stokları kaldı

Ekonomik ve siyasi krizin hakim olduğu Sri Lanka’da Başbakan Ranil Wickremesinghe yaptığı açıklamada, “Petrol stoğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.