Yeni Zelanda 2 yılın ardından 60 ülkeye sınırlarını açtı

Yeni Zelanda’da Covid-19 salgın tedbirleri hafifletiliyor. Covid-19 salgınının başladığı 2020 yılının ilk aylarında kısıtlamalar gereği sınırlarını kapatma kararı alan Yeni Zelanda, aralarında ABD, İngiltere ve Singapur’un da bulunduğu 60 ülkeye 2 yılı aşkın sürenin ardından sınırlarını açtı. Yasakların ardından Los Angeles ve San Francisco’dan gelen ilk yolcuların sevdikleri ile buluşmaları esnasında duygusal anlar yaşandı. Auckland Uluslararası Havalimanı’na bugün varan 43 uluslararası uçuş ile 9 bin civarında yolcu ülkeye giriş yaptı. Air New Zealand Havayolları şirketinde görevli Leanne Geraghty yaptığı açıklamada, “Bu, zorlu bir fırtınayı atlatan Yeni Zelanda turizmi için harika bir haber” ifadelerini kullandı.

AŞI ZORUNLULUĞU DEVAM EDİYOR

Ülkeye kabul edilecek kişilerin Covid-19’a karşı aşılarını tamamlamış olmaları ve negatif test göstermeleri zorunlu olacak. Yolculardan izolasyonda kalmaları istenmeyecek.
Yeni Zelanda, Şubat ve Mart ayında ülke dışındaki Yeni Zelandalılara ve Avustralyalılara sınırlarını açmıştı.

About admin

Check Also

Son dakika… Sri Lanka’da petrol bitti! Yalnızca 1 günlük stokları kaldı

Ekonomik ve siyasi krizin hakim olduğu Sri Lanka’da Başbakan Ranil Wickremesinghe yaptığı açıklamada, “Petrol stoğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.