Milli sporcu İbrahim Çolak, Cottbus Artistik Cimnastik Dünya Kupası’nda halka aletinde altın madalya kazandı. Türkiye Cimnastik Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Almanya’nın Cottbus şehrinde düzenlenen şampiyonanın halka aleti finalinde İbrahim Ç – DÜNYA

 

Milli sporcu İbrahim Çolak, Cottbus Artistik Cimnastik Dünya Kupası’nda halka aletinde altın madalya kazandı.

Türkiye Cimnastik Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Almanya‘nın Cottbus şehrinde düzenlenen şampiyonanın halka aleti finalinde İbrahim Çolak başarılı bir performans ortaya koydu.

İbrahim elde ettiği 14.733 puanla şampiyon olarak altın madalyanın sahibi oldu.

Halka aletinde finalde mücadele eden bir diğer milli sporcu Adem Asil ise 4. sırayı aldı.

BAKAN KASAPOĞLU’NDAN TEBRİK

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Almanya’da düzenlenen Cottbus Artistik Cimnastik Dünya Kupası‘nda halka aletinde altın madalya kazanan milli sporcu İbrahim Çolak’ı tebrik etti.

Bakan Kasapoğlu, yayımladığı tebrik mesajında, şu ifadeleri kullandı:

“Elde ettiği altın madalya ile bizleri bir kez daha gururlandıran İbrahim Çolak’ın başarılarının devamını diliyorum. Artistik Cimnastik Dünya Kupası’nda ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşımızın dinletilmesinde emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum.”

About admin

Check Also

Son dakika… Sri Lanka’da petrol bitti! Yalnızca 1 günlük stokları kaldı

Ekonomik ve siyasi krizin hakim olduğu Sri Lanka’da Başbakan Ranil Wickremesinghe yaptığı açıklamada, “Petrol stoğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.