Birçok kadın hastayı taciz eden doktor tutuklandı – MEMURLAR

 

Tunceli’de görev yapan Pakistan uyruklu hekim İ.H., bir kadın hastasını taciz ettiği iddiasıyla tutuklandı. Çifte vatandaşlığı olduğu öğrenilen pratisyen hekimin, daha önce görev yaptığı yerlerde de kadın hastalara tacizde bulunduğu, 37 kadın hastanın şikayette bulunduğu ancak buna rağmen sadece görev yerinin değiştirildiği öne sürüldü.

Tunceli Pertek’teki 70. Yıl Cumhuriyet Devlet Hastanesi’nde görev yapan ve Türk vatandaşlığı da olan 52 yaşındaki Pakistan uyruklu hekim İ.H., kadın hastasına tacizde bulunduğu iddiasıyla bugün tutuklanarak cezaevine konuldu. 4 yıl önce İzmir’de görev yaparken 37 kadının İ.H. hakkında taciz iddiasıyla İl Sağlık Müdürlüğü’ne dilekçe verdiği, yürütülen idari soruşturma kapsamında İ.H.’ye sadece maaş kesme cezası verildiği ve görev yerinin değiştirildiği iddia edildi.

TACİZDEN TUTUKLANDI

Pertek’teki 70. Yıl Cumhuriyet Devlet Hastanesi’nde aile hekimi olarak görev yapan İ.H., iddiaya göre kendisine muayeneye gelen kadın hastasına tacizde bulundu. İ.H., hastasının şikayeti üzerine gözaltına alındı. Başka bir kadının da aynı gerekçeyle İ.H.’den şikayetçi olduğu öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen İ.H., çıkartıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Tunceli Sağlık Müdürlüğü de İ.H. hakkında idari soruşturma başlattı. Daha önce görev yaptığı Hozat ve Ovacık ilçeleri ile merkezde de hakkında taciz iddiaları olduğu öne sürülen İ.H. hakkında daha önce soruşturma başlatılmaması ve görevden alınmaması tepkilere neden oldu.

İZMİR’DE 37 KADIN ŞİKAYETÇİ OLMUŞ

Edinilen bilgilere göre; İ.H. hakkında, 2018 yılında İzmir’in Karşıyaka ilçesindeki bir aile sağlığı merkezinde görev yaparken muayeneye gelen hastalara cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla 37 kişi tarafından İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne ihbar dilekçesi verildi. Dilekçede, “Karşıyaka ilçesi Cengizhan Mahallesi Bayraklı 3 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nde görev yapmakta olan İ.H.’nın özellikle bayan hastaları muayene esnasında ahlak dışı taciz boyutuna varan hareketlerini gözlemlemekteyiz. Bu yüzden birçok bayan sağlığını riske atarak muayeneden kaçmaktadır. Bu konunun araştırılıp gereğinin yapılmasını arz ederiz” denildi

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.