Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy vakıf kurdu – KAMU

 

Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy’un vakıf kurduğu resmi gazetede yayımlanan kararla ortaya çıktı.

Buna göre, “Ersoy Kültür ve Sanat Vakfı” kurucuları arasında Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, eşi Ayşe Ersoy, oğlu Eyüp Candel Ersoy, gelini Rumeysa Nur Ersoy ve kızı Sidre Dilara Ersoy yer alıyor.

Vakfın yönetim kurulu da Burhan Ersoy dışındaki kuruculardan oluşuyor. 

Mal varlığı olarak 90 bin TL ayrılan vakfın amacı “Eğitim, kültür, sanat, sosyal hizmetler, çevre, sağlık, iklim, bilimsel araştırma ve geliştirme alanında ülkemizin kalkınmasını sağlamaya yardımcı olmak” şeklinde belirtiliyor.

KARDEŞ ORTAKLIĞI

AjansBizim’in haberine göre Ersoy’un oğlu şehir plancısı Eyüp Cendel Ersoy ve kızı mimar Sidre Dilara Ersoy, ortak oldukları Ankara merkezli “Şehremini AŞ” ile 2011 yılından bu yana yapım ve taahhüt sektöründe faaliyet gösteriyor.

Burhan Ersoy’un oğlu Eyüp Candel, 11 Ağustos 2020 tarihinde Eczacı Rumeysa Nur ile evlenmişti. Çiftin nikah şahitliğini Binali Yıldırım, Bülent Arınç ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yapmıştı. Bakan Ersoy, Twitter hesabından “Vakıflar Genel Müdürümüz Burhan Ersoy’un oğlu Eyüp Cendel ile Rümeysa Nur’un en mutlu gününe şahitlik ettik” paylaşımında bulunmuş ve nikahtan üç kare fotoğraf eklemişti.

BURHAN ERSOY KİMDİR  

Burhan Ersoy, 1958 yılında Samsun’un Merzifon ilçesinde doğdu, ilk ve orta öğrenimini Amasya’da tamamladı. 1976 yılında Merzifon Zirai Donatım Kurumu’nda başladığı memurluk yaşamında değişik bakanlık ve kamu kurumlarında sürdürdü.

Burhan Ersoy, 2003 yılında Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı, Şubat 2020’de Vakıflar Genel Müdürü oldu.

Odatv.com 

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.