Hep böyle mi olacak.Erdoğan açılışını yapacaktı, çatısı çöktü – SİYASET

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını yapacağı yaklaşık 15 milyon liraya tadilat ettirilen ek hizmet binasının çatısı çöktü. Fotoğrafları çeken personel hakkında ise soruşturma başlatıldı.
FETÖ soruşturması kapsamında TMSF’ye geçen ve İl Özel İdare’ye devredilen bina 2019 yılında AK Partili Giresun Belediyesi tarafından 10 yıllığına ek hizmet binası yapılması için kiralandı. Kent merkezinde harabe halindeki binanın tadilatı için ilk olarak 10 milyon liralık ihale yapıldı.
210 günde bitmesi gerekirken, 2.5 yıl süren tadilat iş ek ödenekler yapılarak yaklaşık 15 milyon liraya mal oldu. Belediyenin bir çok servisi geçtiğimiz Ekim ayında ek binaya taşındı. Ancak resmi olarak açılışı yapılmadı.
ERDOĞAN AÇILIŞINI YAPACAKTI, ÇATISI ÇÖKTÜ
Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün toplu açılış töreniyle hizmete açılacağı belirtilen ek binanın çatısı, yağan kar nedeniyle çöktü.
Çatıdan düşen parçalar güvenlik nedeniyle merdiven boşluğuna serilen çelik ağlara takıldı. Çatıdan sızan su için yerlere kovalar konuldu.
Binanın son halini gösteren fotoğraflar sosyal medyada paylaşılınca, bu fotoğrafları çeken personel güvenlik kameraları incelenerek tespit edilip hakkında soruşturma başlatıldı.
Diğer taraftan FETÖ’den yargılanan bina sahibi beraat edince, bu binanın da içinde bulunduğu ve el konulan mallarını geri almak için dava açtığı ve davanın devam ettiği belirtildi.
karar

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.