Milli Eğitim’de neler oluyor? – EĞİTİM

 

Lütfi Elvan’ın Hazine Bakanlığından affını istemesinden sonra Silifke’de yaşanan gelişmeler oldukça dikkat çekici!

Lütfi Elvan’ın döneminde sesi çıkmayan sendikanın, Elvan’ın görevinden feragatinden sonra harekete geçerek, Silifke Milli Eğitim Müdürlüğüne, hiç ihtiyacı yokken 2 Şube Müdürü atanması yönünde girişimi manidar bulunurken, bu yapılan girişimin Lütfi Elvan tarafından asla affedilmeyeceği göz ardı mı ediliyor? Sorusu Lütfi Elvan’a yakın çevrelerce dillendirilmeye başlandı.

Şube Müdür atamasının dikta rejimini hatırlattığını savunan bazı Ak Partililer, “Bu arkadaşların şimdiye kadar akılları nerede idi? Şube Müdürü atanan, (atama yazıları yazılmış olan ancak Silifke milli Eğitim Müdürlüğünde bulunan üç şube müdürlüğünün de dolu olmasına rağmen) bu şahsı muhteremler sonlarını düşünüyorlar mı?

Biri lise, diğeri ise müdür olan muhteremler oldukça başarılı müdürlük yaptıkları için mi bu görevlere layık görüldüler?

Yasal olmayan bu atama nasıl yasal olarak yapılmış gibi lanse edilmeye çalışılıyor?

Bunun arkasında kimler var?

Bu güçler kendilerini kraldan fazla kral olarak görmelerinin nedeni nedir?

Silifke’de yeni yeni çıtayı yükselten ve başarı grafiğini ciddi oranda yukarı çeken Silifke Milli Eğitim Müdürlüğü üzerinde nasıl bir oyun sergileniyor?

Uzun süre önce de anılan sendika Silifke’de okul müdürlerini bir çırpıda sağa sola tayin ettirmiş ve Silifke, ciddi manada eğitim olarak geriye gitmişti, yine aynı sendika milli eğitim üzerinde nasıl bir oyunun içerisine giriyor? Amacı üzüm yemek mi, bağcıyı dövmek mi?

Başarısı giderek yükselen ve eğitim camiasında birlik bütünlüğü sağlamaya yönelik çalışmaları ile gündeme gelmeye başlayan Milli Eğitim’de bu usulsüz atama ile yapılmak istenen nedir?

Lütfi Elvan’ı yok saymak mıdır?

Milli Eğitimin başarısına gölge düşürmek mi?

Ataması yapılan bu müdürlerin bulundukları kurumlarda çok başarılı (!) çalışmalar yapmasından ötürü taltif mi edilmişlerdir?

S.C.
http://silifkesesimiz.com/haber-milli-egitim-de-neler-oluyor-5444.html

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.