Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde akıl almaz olaylar – EĞİTİM

 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Aysun Bay Karabulut; göreve geldiği günden bu yana, başta rektör yardımcılıkları, genel sekreterlik ve daire başkanlıkları olmak üzere, üniversitedeki hemen her birimin yöneticisini göreve getirdikten, 3 ay, 6 ay, ya da 1 yıl sonra görevden aldı.

Rektör Aysun Bay Karabulut’un, üniversite bünyesinde; keyfi uygulamaları, üniversitede hiçbir görevi olmadığı halde, ‘eş durumu’ nedeniyle, ‘gayri resmi’ olarak üniversitenin idaresinde en önemli konuma sahip duruma gelen ve bu nedenle de ‘eş rektör’ olarak adlandırılan kocası Ercan Karabulut’la birlikte; üniversite çalışanları üzerinde çeşitli yöntemlerle ağır mobbing (yıldırma) uyguladığı konuşuluyor.

SON YAPTIĞI ŞOKE ETTİ

Karabulut’un son yaptığı ise akıl alır gibi değil. Karabulut, iki yıl önce üniversiteye temizlik görevlisi olarak aldığı Ezgi B.’yi iki yılın ardından öğretim görevlisi yaptı.

PROF. DR. AYSUN BAY KARABULUT’UN 2018 ÖNCESİ VE SONRASI MAL ARTIŞI

Rektör Aysun Bay Karabulut, 2018-2019 yılında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına Mal beyanında bulunmuş, ancak mal artışı ile ilgili kanunen iki ay içerisinde bildirim yapması gerekirken, bildirim yapmamıştır.

Fotoğraflardakiler ise 2018 yılından bu yana alınmış mülkler.

 

PROF.DR. AYSUN BAY KARABULUT ŞAHSINA VE AİLESİNE AİT GİDERLERİ DEVLETE FATURA ETMEKTEDİR.

Aysun Bay Karabulut, atandıktan bugüne dek eşine, kızına ve bütün aile üyelerine ait olan araçları Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin araç kiralama ve yakıt ihalelerini vermiş olduğu şirket tarafından takılan Taşıt Tanıma Sistemine kaydettirerek, şahıslarına ait kullandıkları araçlara alınan yakıt giderlerini devlete faturalandırarak devleti zarara uğratmaktadırlar. 

Bunlarla birlikte üniversiteye kamuya hizmet için kiralanan resimdeki Volkswagen marka araç ile şahsının ve ailesinin ve çocuklarının okul servis hizmeti için Ankara’da bulundurmaktadır.

 

Yeniçağ

About admin

Check Also

Rus ordusu Donetsk’te 5 katlı binayı vurdu: 1 ölü, 1 yaralı

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları 83’üncü gününde devam ederken Rus ordusu, Ukrayna’nın doğusunda yer alan Donetsk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.