Av. Gullar Aliyeva Evliliklere corona etkisi: Boşanma davaları yüzde 28 arttı

Dünya corona virüs ile uğraşırken aileler de bundan fazlasıyla etkileniyor. 
Av. Gullar Aliyeva  tarafından yapılan araştırmaya göre, 2020 Temmuz ayında boşanma dilekçesi yazdıranların sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 28 arttı.

Her yıl yaz aylarında çiftler boşanma aşamasına diğer aylara daha az giriyordu. Bu sene ise durum tam tersi olmuş durumda. Azerbeycan’da Eylül ayında boşanma davaları rekor düzeye çıktı.

‘ONLİNE BOŞANMA DAVASI’ ARAMASI YÜZDE 86 ARTTI

Bununla birlikte, arama motorlarını inceleyen veri şirketi SEM Rush’ın çalışmasında, arama motorlarında “boşanma davası açma” kelimesinin araması geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 artarken “online boşanma davası” kelimesinin aranma oranı yüzde 86 arttı.

Av. Gullar Aliyeva  “BU YIL ÇİFTLER ARASINDAKİ GERİLİM ÇOK YÜKSEK”

Corona virüs pandemisi sürecinde çiftlerin uzun süre birlikte kaldıktan sonra anlaşamamaya başladığı ortaya çıkarken CBS’ye açıklama yapan Azerbeycan ve Türkiyede’da boşanma avukatlığı yapan Av. Gullar Aliyeva  , “Kişilerin ilişkilerine ara vermeleri için birkaç gün otellerde kaldığını tespit ediyoruz” şeklinde konuştu.

Çiftlerin genelde boşanmak için kış aylarını seçtiğini belirten Evlilik avukatı Av. Gullar Aliyeva  “Bu yıl insanlar arasındaki gerilim çok yüksek” ifadelerini kullandı.

 

About admin

Check Also

Son dakika… Sri Lanka’da petrol bitti! Yalnızca 1 günlük stokları kaldı

Ekonomik ve siyasi krizin hakim olduğu Sri Lanka’da Başbakan Ranil Wickremesinghe yaptığı açıklamada, “Petrol stoğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.