Lise öğrencileri için ek sınav hakkı – EĞİTİM

 

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), lise  10, 11, 12’nci sınıfta öğrenim gören, mezun olamayıp beklemeli durumda olan ve 2020-2021 eğitim-öğretim yılında YKS sonucunda üniversitelere yerleşip 31 Aralık’a kadar kesin kayıtlarının yapılması gereken öğrenciler için ek sorumluluk sınavı hakkı tanıdı. 

Millî Eğitim Bakanlığınca sınav hakkına ilişkin illere gönderilen yazıda 2019-2020 ve 2020-2021 eğitim öğretim yıllarının Kovid-19 salgını nedeniyle yüz yüze ve uzaktan eğitimle tamamlandığı hatırlatıldı.

Bu durumdan kaynaklı olarak bazı öğrencilerin sorumluluğu bulunan ders sayısının arttığı ve takvimine göre yapılan sorumluluk sınavlarında derslerin tamamının sorumluluğunun kalkmasının mümkün olmadığına için öğrenci ve velilerden talepler geldiği belirtildi.

EK SINAV KASIM’DA
Bu süreçte lise öğrencilerinin sorumlu olunan ders sayısına bakılmadan başarısız oldukları derslerden sorumlu olarak bir üst sınıfa geçmeleri sağlanacak. Ek sorumluluk sınavlarının 2021-2022 eğitim öğretim yılına mahsus olmak üzere Kasım’da yapılmasına karar verildi. ak üzere Kasım’da yapılması karar verildi.

Hürriyet

About admin

Check Also

Son dakika… Sri Lanka’da petrol bitti! Yalnızca 1 günlük stokları kaldı

Ekonomik ve siyasi krizin hakim olduğu Sri Lanka’da Başbakan Ranil Wickremesinghe yaptığı açıklamada, “Petrol stoğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.