Çok önemli iddia: Sahte Doçent Nesrin Sipahi KIRATLI  – EĞİTİM

29 Ekim 2021 – 17:23 – Güncelleme: 29 Ekim 2021 – 18:18

 
Bir üniversitenin öğretim üyesi olan  ismi bizde saklı bir Doçen tarafından  iletilen bu sahtekarlık fiilini belgeleriyle birlikte kamudannethaber.com sitemize bildiren sayın hocamıza teşekkür ediyor ve bu haberin devlet yetkilileri tarafından araştırılarak gereğinin yapılmasını bekliyoruz.

Akademik ünvanlar, akademisyen olmadıkları halde, öyle her canı isteyen hırs sahibi uyanıkların toplumda saygınlık ve takdir kazanmak için veya toplumda kendine yer edinebilmek için rahatlıkla kullanabildeceği  ünvanlar olmamalıdır.

Konferans vb faaliyetlerde bulunacak ve bu faaliyetlerde akademik unvan kullanacak   kişiler mutlaka YÖK’ün unvanını tasdik eden orijinal belgesini ilgililere sunmak zorunda olmalıdır. Memleketimizde tahsilli, tahsilsiz, ilim adamı ve herkes istediği konu hakkında her türlü faaliyette bulanma hakkına sahiptir. Ancak akademisyen ve ya bir konuda uzmanlığı olmadığı halde, kısaca yetkin olmadığı bir ünvanı kullanmaya hakkı yoktur. Kullananlar hakkında ise yasal işlemler yapılması gerektiğini kamudannethaber.com olarak düşünüyoruz.

Bir üniversitenin öğretim üyesi hocamızın ilettiği sitemize ilettiği yazı ve belgeler:

Sahte Doçentler, Profesörler kol geziyor ülkemde. Sahte “Doçent Nesrin Sipahi KIRATLI,” Lise mezunu banka emeklisi birisi. Bu kadın ne Bulgaristan’da, ne de Türkiye’de üniversite okumamış. YÖK Üniversitelerarası Kuruldan (ÜAK) Doçentlik belgesi sorgulandı, YÖK – ÜAK bu kişinin hiçbir kaydının olmadığını bildirdi.  Bu durum kabul edilemez.  Bileğinin hakkıyla Doçent/Profesör olan akademisyenlere haksızlıktır. Düpedüz sahtekârlıktır. Bu sahtekârlığa kimse alet olmamalıdır. Birde Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığının, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Doçent olarak görev alması kabul edilemez. Türkiye Cumhuriyeti, Demokratik, Laik, Sosyal, HUKUK devletidir. Önüne gelen SAHTEKÂRLARIN fink atacağı bir devlet değildir. Yetkili makamların ve Cumhuriyet savcılarının gereğini yapmasını bekliyoruz.
3. Fotoğraf: YÖK – ÜAK’ın Kaydı Yok Cevabı
4. Fotoğraf: Bulgaristan’ın Kaydı Yok Cevabı
#Adalet
#CumhuriyetSavcısı
#MEB
#YÖK
 
 

About admin

Check Also

Son dakika… Sri Lanka’da petrol bitti! Yalnızca 1 günlük stokları kaldı

Ekonomik ve siyasi krizin hakim olduğu Sri Lanka’da Başbakan Ranil Wickremesinghe yaptığı açıklamada, “Petrol stoğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.