YKS ikinci ek yerleştirme sonuçları açıklandı – EĞİTİM

 

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 14-18 Ekim tarihleri arasında tercihleri alınan 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ikinci ek yerleştirme sonuçları açıklandı.

Adaylar, Ikinci Ek Yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM‘nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 22 Ekim 2021 tarihinde saat 10.00’dan itibaren öğrenebilecekler. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

YKS ikinci ek yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 26 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 26 – 31 Ekim tarihleri arasında yapılabilecek. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekiyor. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklar. (Elektronik kayıt hariç üniversitelerdeki kayıt işlemleri, resmi iş günlerinde ve çalışma saatlerinde yapılabilecek.)

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.