‘Bu çocuklar AK Parti’den torpilli 100 puan vereceksiniz’ – MEMURLAR

 

Yıllarca FETÖ tehlikesiyle mücadele eden Gazi Üsteğmen Erhan Kaleli, Jandarma mülakatlarının iç yüzünü anlattı. Şehit ve Gazi yakını olanların mülakatları geçemediğini aktaran Erhan Kaleli, ‘AKP’den gelenlere’ tam puan verildiğini belirtti. Veryansın Tv Youtube kanalında Erdem Atay’ın “Sözlü mülakatta kim belirleyici oluyor?” sorusuna Kaleli, mülakata giren kişilere dayandırdığı yanıtında şunları söyledi: “Mülakat başkanı şöyle söylüyor: ‘İçeri girecek aday AK Parti’den bilmem kimin bilmem kimi. Buna yüz puan veriyoruz. Onlar da aday daha içeriye girmeden 100 puan vereceklerini biliyorlar. Kalemi alıyorlar ellerine 100 yazacaklar. Adaya soru da soramıyorlar zaten. Sorsalar bile bir etkisi olmuyor. Aday 100 puan alıyor ve çıkıyor.”

Kaleli olayın geçen yıl meydana geldiğini iddia etti.

‘ASKERİ PERSONEL SESİNİ ÇIKARAMIYOR’

“Şehit ve gazi yakınları bana sıkça mesaj gönderdiler. Ciddi bir hak kaybı var diyorlar” açıklamasını yapan Kaleli şöyle devam etti:  

“Adaylar Ankara’ya çağrılıyor. Jandarma Sahil Güvenlik Akademisinde toplu olarak yapılıyordu bunlar. Bu sene astsubaylık için 1640 öğrenci alınacaktı. Alınacak sayının 10 katı kadar okula öğrenci çağırıyorlar. Yani 16 bin civarında öğrenci geliyor. Bu öğrenciler sözlü mülakata giriyorlar Daha sonra sağlık mülakatına gönderiliyorlar. Sözlü mülakatta komisyon başkanı sivil personel… Bazen Vali Yardımcısı oluyor bazen yetkili başka personel oluyor. Askeri personel de 1 ya da 2 kişi oluyor. Onları atıyorlar bir köşeye zaten. Seslerini çıkaramıyorlar.”

‘BİLGİ VERİLMİYOR’

“Yüzde 30 etkili olan sözlü mülakat nasıl bu kadar etki edebiliyor ki şehit ve gazi yakınlarını geriye atabiliyor” diye sonra Kaleli, “KPSS’den sizin çok çok altınızda birisi okula girmiş ve size başarısız demişse ben orada bir dururum. Ne oluyor kardeşim derim. Benim mülakatımda çok iyi geçti. O zaman kameralarla kayıt altına alsınlar. O adayın benden iyi olduğunu kanıtlasınlar.”
Kaleli, elenen adaylara, neden elendikleriyle ilgili CİMER’den bilgi verilmediğini de söyledi.

DİNİNİ ÖĞRENMEYE ÇALIŞIYORLAR

Mülakatta sorulan sorulara da değinen Kaleli, şunları açıkladı: “Kişinin dinini öğrenmeye çalışıyorlar. Kişinin siyasi görüşünü öğrenmeye çalışıyorlar. Siz oraya asker alacaksınız. Bu kadar da olmaz ki. Siz kişinin anlama yeteneğini soracaksınız…
Tarihteki üç lideri sayın diyorlar mesela. İçerisine Recep Tayyip Erdoğan’ı koymazsanız eliyorlar. ‘Nutuk diyoruz, Atatürk, cumhuriyet diyoruz ve eleniyoruz’ diyorlar. Böyle bir şey olamaz. Aslında AK Partilimi değil mi onu öğrenmeye çalışıyorsunuz.”

Veryansın TV

 

 

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.