Adana Milli Eğitim Müdürü ihaleye fesat karıştırdığı için gözaltına alındı – EĞİTİM

 

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun ve Müdür Yardımcıları Kazım Baran ile Mustafa Yaylacı’nın dün gözaltına alındığı iddia edilmiş ancak Emniyet’ten iddialara ilişkin bir açıklama gelmemişti. Durgun önceki gün bir veda mesajı paylaşarak görevinden ayrıldığını duyurmuş, veda mesajı Milli Eğitim’in resmi internet sayfasında duyurulmuştu.

Bugün ajanslara düşen yeni bilgilere göre Veysel Durgun büyük bir ihaleye fesat karıştırma operasyonu kapsamında gözaltına alındığı öğrenildi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün açtığı ihalelere fesat karıştırıldığını ve devletin yaklaşık 60 milyon TL zarara uğratıldığını belirledi.

Savcılıktan alınan izinle operasyon için harekete geçen ekipler, belirlenen adreslere dün şafak vakti eş zamanlı baskın düzenledi. Operasyonda, aralarında 1 gün önce görevden alınan İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun ile açığa alınan yardımcıları ve kamu müteahhitlerinin bulunduğu 200’e yakın şüpheli gözaltına alındı.

Adana Adli Tıp Birimi’nde sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilerin emniyetteki sorguları sürüyor. Şüphelilerin bazılarının ifadelerinin ardından serbest bırakıldığı da bildirildi.

Veryansın TV

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.