Amerika’da Kurumsal Şirket Kurmak

Her girişimcinin en büyük hayali olan Amerika’da şirket kurmak günden güne artış gösteren bir kitleye hitap etmeye başladı. Peki bu büyük hayali gerçekleştirmek için neler yapmak gerekiyor gelin birlikte bakalım.

Öncelikle Amerika’da şirket kurmak için yasal bir temsilci ihtiyacımız var. Çünkü Amerika Birleşik Devletleri kurumsal şirketlerin iş yaptıkları şehirlerde yasal bir temsilcisi olmasını zorunlu bir nitelik olarak öngörüyor. Banka hesabı açılmasından vergi numarası temin edilmesine ve yasal raporlarının hazırlanmasından şirket kurulumuna kadar tüm işlemlerin    aşamaları bir yasal temsilci gerektiriyor. Bu ülkede şirket kurabilmek için Amerika’da ikamet etmek, ya da Amerikan vatandaşı olmak gerekmiyor.

 Amerika’da Şirket nasıl kurulur

Özgürlüğün ve ticaretin ülkesi olarak bilinen Amerikada şirket kurmak için yasal temsilci belirledikten sonra işlemlere başlayabilirsiniz. Yasal bir temsilci olmadan Amerika’da şirket kurmak teknik olarak mümkün değildir. Öncelikle yasal temsilci belirleyebilmek için http://startupsole.com/ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Görüşmelerden sonra yasal temsilcisini atayan girişimciler şirketini kurarak faaliyetlerine başlayabilir.

 Amerika Birleşik Devletleri’nde şirket kurmak ne kadar avantajlıdır

Diğer ülkelere göre ciddi  avantajları  bulunan Amerikan şirketleri ticaretle uğraşan hemen hemen herkesin gözdesi haline gelmiştir. Prestij sahibi olmanın yanı sıra bu ülkede şirket kurmanın ne kadar mantıklı ve doğru bir karar olduğunu faaliyetlerimize başladıktan sonra bir kez daha anlayacaksınız. Vergi avantajları bir yana  kurumsal itibarın aynı zamanda uluslararası ödeme tekniklerini kullanabilmenin ve elektronik vize almanın kolaylığı işletmenizi büyütmenize çok daha fazla katkı sağlayacaktır.

 Amerika’da şirket kurma maliyeti

Şirket türüne göre değişen bu maliyet 325 dolar vergiden muaf LLC  şirketi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaşadığınız ülkeye göre oldukça cazip gözüken bu rakam farklı şirket türlerinde de yine avantajlı bir biçimde karşımıza çıkmaktadır. Örneğin e-ticaret şirketi kurmak  işlemlerinize göre çok daha cazip ve karlı bir durum sergileyebilir.

 Şirket kurmanın aşamaları nelerdir

Yasal temsilci belirlendikten sonra yapılması gereken ilk işlem operasyon yapılacak yani şirketin adresi olacak eyaleti belirlemektir. Amerika Birleşik Devletleri’nde 40’tan fazla eyalet bulunmaktadır  ve her eyaletin kendine göre çeşitli kanunları, ve bulunmaktadır.  eyalet seçimi konusunda da yine yasal temsilciniz sizlere danışmanlık vererek fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.

 Şirket kurulumu için gerekli belgeler nelerdir

Ne tür bir hizmet vereceğinize karar verdikten sonra Amerika Birleşik Devletleri bünyesinde bulunan iki tip şirketten bir tanesini seçmeniz gerekiyor. Vergiden muaf ve vergiye tabi olmak üzere iki tip şirket bulunmaktadır. Şirket ürünü seçtikten sonra ise gerekli tek belge pasaportunuz olarak karşımıza çıkacaktır. Şirketin amacını ya da hangi türde hizmet vermesi gerektiğini yine yasal temsilciniz sizlere nasıl olması gerektiği konusunda destek vererek çözüme kavuşturacaktır.

LLC  kuruluş belgesi  şirket tescili  için gerekli evraklardan bir tanesidir. Şirket kuruluşu amacı ile yapmış olduğunuz başvurular bu evraklar ile incelenip değerlendirilecektir. 

Sizde güvenli ve hızlı bir şekilde Amerika’da şirket kurmak için web sitemizi ziyaret ederek yasal danışmanlık süreçleri hakkında bilgi alabilir, bir işimizi uluslararası boyutlara taşıyabilirsiniz.

http://startupsole.com/

info@startupsole.com

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.