MEB Unvan Değişikliği Sınavı Tercih Kılavuzu Hakkında – EĞİTİM

09 Ekim 2021 – 22:31 – Güncelleme: 09 Ekim 2021 – 23:00

Kamudannethaber.com sitemizin irtibat adresi olarak kullandığımız kamudannethaber4@gmail.com e-postamıza gelen yardım taleplerinden işlerimizin yoğunluğu nedeniyle geç haberimiz oldu. Bu durum dolayesiyle yardım talep eden İhsan Önen ve Emin Ergun Bey kardeşlerimizden özür diliyoruz. Hemen bu haklı taleplerini yerine getiriyor ve haber olarak duyuruyoruz.

İhsan Önen ve Emin Ergun Bey 28 Eylülde e-postamıza gelen haklı talepleri aynen şöyledir:

“MEB ünvan değişikliği 


Sayın yetkili, MEB Ünvan Değişikliği (ÜDS) Sınav süreci 26.10.2020 tarihinde başladı. ÜDS sınavı takvimi, yapılan yazılı ve mülakat sınavları ardından 13 Eylül 2021 tarihinde “mülakatlara itirazların sonlandırılması” ile bitti. Yazılı ve mülakat puanları verildi fakat herhangi bir atama takvimi açıklanmadı, Atama kılavuzu yayınlanmadı ve tercihler açılmadı. 11 aydır sürecin tamamlanmasını bekliyoruz. Bakanlığı telefon ile aradığımızda bize sadece “çalışma yapılmaktadır” şeklinde genel geçer cevap veriliyor. Bu belirsizlik içinde bekleyenler arasında çocuğu okula başlayan mağdur memurlar dahi var. Yazılı sınavı ve mülakatı geçip atanmayı bekleyen 1628 aday sınav sürecinin 11 aydır sürmesine anlam veremiyor. Haber yaparak destek vermenizi rica ediyoruz.
İhsan Önen

MEB Unvan Değişikliği Sınavı Tercih Kılavuzu Hakkında

Sayın yetkili,
MEB Ünvan Değişikliği (UDS) Sınav süreci 26.10.2020 tarihinde başladı. UDS sınavı takvimi, yapılan yazılı ve mülakat sınavları ardından 13 Eylül 2021 tarihinde “mülakatlara itirazların sonlandırılması” ile bitti. Yazılı ve mülakat puanları verildi fakat herhangi bir atama takvimi açıklanmadı, Atama kılavuzu yayınlanmadı ve tercihler açılmadı. 11 aydır sürecin tamamlanmasını bekliyoruz. Bakanlığı telefon ile aradığımızda bize sadece “çalışma yapılmaktadır” şeklinde genel geçer cevap veriliyor. Bu belirsizlik içinde bekleyenler arasında çocuğu okula başlayan mağdur memurlar dahi var. Yazılı sınavı ve mülakatı geçip atanmayı bekleyen 1628 aday sınav sürecinin 11 aydır sürmesine anlam veremiyor. Haber yaparak destek vermenizi rica ediyoruz. 

Emin ERGUN” diye biten isteklerini geç te olsa duyurduk.

Milli Eğitim Bakanlığı bütün iş ve işlemlerini hakkaniyet içerisinde planlı ve programlı şekilde yürütürse toplum mühendileri olan eğitimcilerimiz çok daha başarılı olacaklardır.

Bundan sonra bu kardeşlerimnizin yaşadıkları her problemlerde yanlarında olacağımızı buradan ifade etmek isteriz.

Kamudannethaber.com

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.