Teamül ve kural tanımayan Eyüpsultan MEM’de şube müdürleri arasında hakaretleşme – EĞİTİM

26 Eylül 2021 – 23:07 – Güncelleme: 26 Eylül 2021 – 23:40

Haber sitemize gelen duyumlara göre İstanbul Eyüpsultan İlçe MEM hükümete yakın bir sendikanın neredeyse emrindeymiş gibi icraatlar yapmaktadır. yapılan işçlerin ve atamaların aynı sendikanın onayı olmadan asla yapılmamaktadır. Sendika militanlığının zirve yaptığı ilçede yine aynı sendika mensupları olan şube müdürleri arasında seviyesi düşük ve hakarete varan tartışmalar olmuş.

Bu tartışmların ilçe okul müdürleri grubunda yapıldığı ve hakaretleşmenin fotoğrafgını haber sitemiz ele geçirmiştir. Bırakın şube müdürü, okul müdürünü sıradan bir insana bile yakışmayan hakaretleşme hakkında Eyüpsultan İlçe Müdürlüğünce idari işlem başlatılmamıştır.

İlçedeki eğitimciler arasında “Eyüpsultan MEB temaül ve kural tanımıyor!..” yargısı oluşmuştur.

Peki Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde neler oldu derseniz aldığımız duytumlara göre 

“Eyüp Sultan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atandığı günden beri taraflı bir yönetim sergileyen Alper Asım Özer ve sırtını dayadığı sendika ne teamül, ne kural ne de kaide tanımaz oldu.
 
Alper Asım Özer sendika işbirliği marifetlerini sayarsak;

Söz gelimi yeni atamalar arifesinde Emekli olan Rami Orta Okulu Müdürü Mehmet Bağcı teamüller gereği okuldaki en tecrübeli müdür yardımcısı Yavuz Selim Eran’a vekaleti bırakmak istemiş ve dilekçesini almıştır. Ancak insan kaynaklarından sorumlu Adem Say sırf kendi sendikasından değil diye üç haftalık bir görevlendirmeye direnmiş dilekçesini dikkate almamıştır. Bununla yetinmeyip diğer müdür yardımcılarına görevlendirme teklifinde bulunmuş  onlar kabul etmeyince baskı kurmuş ve diğer müdür yardımcılarından birine görevlendirmeyi vermiştir.

Teamüller gereği müdür yardımcıları görevlendirmeleri müdürün teklifiyle olmaktadır. NitekimEyüp Kız İmam Hatip Lisesi Müdiresi üç isim belirleyerek müdür yardımcısı talebinde bulunmuştur. Fakat bu talebi iki ay karşılık bulmamıştır. Türk Eğitim Senli, Eğitim Bir Senli ve sendikasız üç ayrı kişi teklif edilmiş üçüncü ayın sonunda Türk Eğitim Senli ve sendikasız kişi çizilmiş üç Eğitim Bir Senli görevlendirilmiştir. Bu görevlendirdiği kişiler tamamen Türk Eğitim Senli Müdire Hanımı yıldırma amaçlı yapılmıştır.

Müdür yardımcısı olarak teklif edilen S.A nın daha önce EB de olması ve sendika değiştirdiği için onaylanmadığı görülmüştür. Burada da İlçe Müdürünün sendika güdümünde kaldığı açıkça görülmüştür.

24 Ağustos tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak giden Adem Say ile ilgili mesai arkadaşı Lokman İpek’in müdürler gurubuna yazdıkları ibretlik sözler İlçe Müdürü Alper Asım Özer’in kimlerle çalıştığının açık göstergesidir.

Alibeyköy MTAL de beş kadrolu müdür yardımcısı dururken okul müdürü izinli ayrıldığında vekaleti bir gün dahi kadrolu müdür yardımcılığı yapmayan Ö.S kişiye vermiş ve kendi müdür yardımcılarını hayal kırıklığına uğratmıştır. Bunun ilçenin ve sendikanın baskılarıyla yapıldığı daha sonra ifade edilmiştir.

Yine Alibeyköy MTAL de kadrolu müdür yardımcıları dururken sırf EBS li diye bir gün dahi müdür yardımcılığı yapmamış kişi sendikanın ve ilçe insan kaynaklarının baskısıyla baş muavin olarak görevlendirilmiştir..

İlçede birçok kadrolu şube müdürü varken insan kaynakları görevlendirme şube müdürü olan bir okul müdürü ve sendikanın yönetim kurulu üyeliği yapmış kişiye vermekle İlçe Müdürünün ne kadar güdümlü hale geldiğini açıkça göstermiştir.

Diğer ilçelerde görevlendirme İlçe Müdürlüklerin görevleri sona erdirildiği halde İnsan kaynaklarına bakan H. K. Eğitim Bir Sen ilçe yönetiminde uzun süre görev yaptığı için mi yerini korumaktadır.

İlçedeki görevlendirmelerin neredeyse tamamını EB’nin onayına sunarak yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü devletin görevlisi olmaktan uzaklaşmış bir sendikanın emir eri olmuştur” deriz.

Ana sayfadaki fotoğrafta baştaki karavatlı olan İlçe Müdürü  Alper Asım Özer, yanında Adem Say ve onun yanında Lokman ipek.

Aşağıdaki fotoğraf ise Eyüpsultan MEM’e ait resmi gruptaki hakaret içeren tartışmalar.

 

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.