Epimedyumlu Macun Nedir? Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda çiftler arasında ilgi gören ve merak edilen Epimedyumlu Macun nedir? İçindekiler kısmı nasıldır? Nasıl kullanılır? Kimler kullanamaz? Etkisi ne kadar sürer? gibi soruların hepsine içeriğimizde cevaplar bulacağız.

Epimedyumlu Macun Nedir?

Aslında bir ilaç değil, bitkisel bir gıda takviyesi olan macunun tedavi etme özelliği yoktur. Sadece kullanıldığı süreçte fayda göstermektedir. Ülkemizde en popüler macunlardan bir tanesi olan Epimedyumlu Macun en çok satışı yapılanların başında gelmektedir. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından gönül rahatlığıyla tercih edeceği ürün, tamamen doğaldır.

İçeriğindeki Epimedyum bitkisinin kökenleri Çin ve bazı Orta Asya ülkelerine dek uzanmaktadır. Epimedyumun yanında afrodizyak etkisini destekleyen bazı bitkiler ve çiçek balının homojen şekilde bir araya getirilmesiyle elde edilmektedir. İçerisinde insan sağlığına zarar verecek hiçbir katkı maddesi bulunmadığı da onaylanmıştır.

Epimedyumlu Macunun İçindekiler Kısmı Nasıldır?

Macunun içerisinde ana etken madde olarak Epimedium vardır. Ona ek olarak demirdikeni, kırmızı ginseng, dut pekmezi, harnup pekmezi, cüce palmiye, ginkgo biloba, zencefil, havlıcan, arı sütü, polen ve çiçek balı yer almaktadır. İçeriğinde yer alan bitkilerin tamamı organik olup yüksek kalitede tercih edilmişlerdir.

Epimedyumlu Macun Nasıl Kullanılır?

Macun kullanımı son derece basittir. Cinsel aktiviteden 1 saat kadar önce, yalnızca 1 çay kaşığı kadar kullanmak yeterli olacaktır. Az kullanılmasının sebebi, ürünün az bir miktarla bile son derece etkili olmasıdır. Gerekenden fazla kullanılması durumunda, baş ağrısı, kalp çarpıntısı ve mide yanması gibi çeşitli sağlık sorunlarına sebep olabilir. Bu yüzden yeterli miktarda kullanılması büyük önem taşır.

Tüketilmeden önce kavanoz içinde iyice karıştırılarak homojen hale getirilmesi, karışımın içeriğinin eşit şekilde alınmasına yardımcı olur. Bunun yanında kullanıcıların en çok merak ettiği soru ise ürün alkolle birlikte tüketilebiliyor olmasıdır. Uzmanların tavsiyesi kesinlikle alkolle birlikte tüketilmemesi yönündedir.

Epimedyumlu Macunu Kimler Kullanamaz?

İçerisinde çiçek balı bulundurduğundan başta şeker hastaları olmak üzere tansiyon ve kalp hastalarının doktora danışmadan kullanmaları oldukça sakıncalıdır. Benzer şekilde, hamileler ve emzirme döneminde bulunanların da doktor kontrolünde kullanmaları gerekmektedir. Haricinde, herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan 18-65 yaş aralığındaki herkes, cinsiyet ve yaş fark etmeksizin Epimedyumlu Macun kullanabilir.

Etkisi Ne Kadar Sürer?

Epimedyumlu macunun etkisi kullanan kişiden kişiye fark göstereceğinden genel bir etkiden söz etmek mümkün değildir. Bu sebeple sizdeki etkisini görmek için yapabileceğiniz en iyi şey deneyerek görmek olacaktır. Fakat kullanıcı tecrübelerine dayanarak etkisini 30 dakika içerisinde gösterdiğini ve bu etkinin 12 saatten 72 saate dek süreceğini söyleyebiliriz.

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.