Evinizde Tertemiz Suyun Anahtarı Aquabella

İnsanoğlunun varoluşundan bu yana günlük tüketmesi gereken en önemli gıda kuşkusuz ki saf sudur.  Ancak günümüzde şebeke sularının, gerek şehirlerin altyapısının eski olması, gerekse evlere ulaşan suyun düzenli bakım yapılmayan borulardan geçerek son kullanıcıya ulaşması, hem suyun lezzetini hem de sağlık kalitesini düşürmektedir. Hazır su fiyatları şebeke suyuna oranla oldukça maliyetli, aynı zamanda sağlık bakımından da pek çok marka kuşku vericidir.

 

Çok basit bir hesap ile günlük ortalama iki buçuk litre su içmesi gereken bir  kişinin, çekirdek aile olduğu varsayılır ve 4 kişi olduğu düşünülür ise, günlük 10 litreden aylık minimum 300 litre sadece içme suyu olarak tüketilmesi gerekmektedir. Bu rakamlar minimum rakamlar olmakla birlikte, bazı özel böbrek rahatsızlığı ya da farklı problemi olan insanların günlük 4-6 litre su içmesi bile gerekebilir. 1 litrelik bir suyun 2 lira olarak hazır ambalajlar içerisinde satıldığını düşünürsek, aylık çok ciddi bir rakam sadece çekirdek bir ailenin su bütçesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Üstelik bu hesaplamaya, çay, kahve, yemek için kullanılan su gibi diğer tüketim gruplarını dahil bile etmiyoruz. Şebeke sistemi ile arıtma yapılan sularda her ne kadar üst düzey ekonomi yapılsa da buradaki temel problem de aylık bakım giderinin daire başına düşen rakamının yüksek olması, ya da bina içerisindeki herkesin bu sistemi kabul etmemesi olarak karşımıza çıkıyor.

 

Geriye kalan seçenek ev tipi su arıtma sistemi ile hem sağlıklı, hem lezzetli, hem de ekonomik düzeyde süt tüketimi kullanmak olarak karşımızda adeta bir fırsat gibi bizi bekliyor. Su arıtma temel olarak şebekeden gelen suyun içilebilir olmak katsayısını maksimuma çıkarma, suyun tuzluluk dengesini ayarlama, özetle suyun lezzetli bir kıvama ulaşmasını sağlama olarak nitelendirilebilir. Tabii tüm bunları yaparken cihazların bakım giderleri, olası arızalarda ki garanti durumu, ya da karşımıza çıkabilecek benzer problemler göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Su arıtma cihazı çalışma mantığı olarak bina girişlerine yani şebeke suyunun binaya dağıldığı noktaya yerleştirilebileceği gibi, ev tipi olarak sadece mutfak kısmına da yerleştirilebilir. Fiyat aralığına göre değişkenlik gösteren ev tipi su arıtma cihazları ekonomi olarak göz önüne alınırsa, hemen hemen her bütçeye hitap ediyor diyebiliriz. Gerek kullanım kolaylığı, gerek bakımlarının kolaylığı, gerekse ürünlerin garanti süreci, insanların artık hazır su tüketmek yerine ev tipi su arıtma cihazı kullanarak kendi sularını anında çeşmelerinden arıtarak kullanmalarını sağlıyor.

 

Su arıtma cihazları ekonomik olmalarının, ve kolay kullanılabilir olmalarının yanı sıra insanlara evde su kalmama ihtimalini ortadan kaldırma gibi bir opsiyon sunduğu içinde sıklıkla tercih ediliyor. Çünkü alışkanlıklar kolay değiştirilemiyor ve paket sulara alışan insanlar genellikle çeşme sularını tüketmekte zorlanıyorlar. Hatta acil durumlarda bile çeşme suyu tüketimi oldukça bünyeye zor geliyor.

 

Aquabella geniş ürün yelpazesi ve hemen hemen her bütçeye hitap eden arıtma cihazları seçenekleri ile evinizden anında arıtılmış sağlıklı ve kaliteli su içmenizi sağlıyor. Sizde bu harika ürünleri daha yakından tanımak, incelemek ve sipariş vermek için web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.