TES:GENEL BAŞKAN GEYLAN: “ÇOCUKLARIMIZ ÖĞRENCİ ANDINI GERİ İSTİYOR!” – SENDİKA

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Öğrenci Andının yeniden okullarda okutulmasını talep ederek, “Etnik ayrılıkçıların ve milli varlığımızla sorunlu marjinallerin kuru gürültüsüne değil, toplumun kahır ekseriyetinin talebine kulak vermesini ve yeniden ÖĞRENCİ ANDI’nı çocuklarımıza armağan etmesini istiyoruz” dedi.

Geylan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Şu gerçeği görelim: 15 Temmuz gecesi, cesaret timsali yiğitlerimizi tankların ve mermilerin önünde şaha kaldıran şuur, daha yedi yaşında “Varlığım Türk varlığına armağan olsun” diye hücrelerine işlemiş olan hissiyattır.

Atatürk ‘Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk milleti denir’ demişti. Hal böyleyken, Türk milli kimliğini ‘36 etnik gruptan’ birisi olarak kabul eden kafaya hastalıklıdır ya da ihanet çukurundadır. Bu vatan toprağında-ortak yaşama ülküsüyle-tüm renklerimizle biz Türk Milletiyiz!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a çağrıda bulunuyor; etnik ayrılıkçıların ve milli varlığımızla sorunlu marjinallerin kuru gürültüsüne değil, toplumun kahır ekseriyetinin talebine kulak vermesini ve yeniden ÖĞRENCİ ANDI’nı çocuklarımıza armağan etmesini istiyoruz. NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!”

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.