Vekil Adayı Kamu-Sen Eski İl Başkanından Kamu Çalışanlarına Çağrı – SİYASET

20 Haziran 2018 – 22:42 – Güncelleme: 20 Haziran 2018 – 22:56

 

Kamu çalışanları 16 yıldır neler çekmedi? Öğretmen ve memur mülakatı AKP’nin eseridir. Gençlerin alınteri çalınmıştır. Yönetici mülakatında ise onbinlerce yönetici adayı hazırlanmış torpil listelerine yenik düşmüşlerdir.

Kamuda ya yandaş ol, ya da dışarıda kal dönemi başlamıştır.

4B’li öğretmen ve memur 3. Sınıf memur uygulamasına tabi tutulmuş, tayin, terfi, eş durumu gibi hakların dışına itilmiş, aynı işi yapan, aynı eğitimi almış insanlar…a adeta farklı ülke vatandaşı gibi, farklı hukuk kuralları uygulanmıştır. Aile birliği hayal bile edilemez olmuştur.

4B, 4C’li çalışanların yıllarca feryadı duyulmamış, tüm talepleri yok sayılarak kamu da adeta kunta kinte devri başlatılmıştır. Son 4C adımı da boşa atılmış, 4B içinde 4C adacığı oluşturulmuştur. Kamu 16 yılda hallaç pamuğu gibi atılmış,ayrıştırma, yandaş kayırma zirve yapmıştır.

Facebook, tweeter sayfalarında hükümeti eleştiren memurlar, muhaberat devletinde yaşıyorcasına ya soruşturma geçirerek sürülmüş, açığa alınmış ya da meslekten ihraç edilmiş, hak, hukuk rafa kaldırılmıştır. Düşünmek, eleştirmek gibi en tabi haklar dahi kullanılamaz olmuştur.

Kamu çalışanları şimdi 16 yılın muhasebesini yapıyor ve kendilerine 3 kuruş zammı dahi çok görenleri, korkutanları, yandaş olmaya zorlayanları hiç unutmuyor. Tüm memurluk kalkacak, herkes sözleşmeli olacak öyle mi? Bu tehdidi hiç bir memur asla unutmayacaktır. Hesap günü yakın.

Allah nasip ederse, İYİ Parti iktidarında kamuda tek istihdam biçimi 4A olacak, ucube mülakat kaldırılacak, liyakat ve kabiliyet kamuda tek kriter olacak. Hak, hukuk kavramları asla çiğnenmeyecektir. Duruşumuz bellidir, diğerleri de bellidir. İYİ Parti köprüden önce son çıkış.

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.