Üniversiteye 1 milyon 679 bin liralık taş kapı – EĞİTİM

19 Haziran 2021 – 11:52 – Güncelleme: 19 Haziran 2021 – 12:02

 

Üniversiteye servet değerinde kapı yaptıran rektörlük kamuoyunun tepkisini çekti. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi yönetimi, kapı yaptırmak için harekete geçti. Üniversite idaresi, Kestel Yerleşkesine 1 milyon 679 bin liraya giriş kapısı yaptırıyor.

Koronavirüs salgını döneminde ekonomik sıkıntılarından dolayı çok sayıda üniversite öğrencisi online eğitimlere bile erişemezken Antalya-Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, kapı yaptırmak için harekete geçti. Üniversite idaresi, Kestel Yerleşkesine 1 milyon 679 bin TL’ye giriş kapısı yaptırıyor.

KAPI TAŞ PANEL OLACAK

Sözcü gazetesinin haberine göre; yerleşke girişine yapılacak tek bir kapı için 11 Haziran 2021’de sözleşme imzalandı. Kapının 3.5 ayda bitirilmesi planlanıyor. Yerleşke girişine yapılacak çift çerçeveli ve iki bölmeli kapıda ince esnek doğal taş panel kaplama kullanılacak, koyu füme mermer ve çift başlı kartal figürü de konulacak. Ayrıca kapının güney cephesine güvenlik kulübesi de yapılacak.

Kapıda Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi  yazacak. Üniversite idaresi, giriş kapısı için 20 Mayıs 2021’de ihaleye çıktı Projenin yer tesliminin ardından 100 gün içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

https://www.milligazete.com.tr/haber/7313414/universiteye-1-milyon-679-bin-liralik-tas-kapi

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.