Milli Eğitim Bakanı’nın kardeşinin şirketinden okullara milyonlarca liralık satış iddiası – EĞİTİM

 

Odatv’den Sami Menteş’in haberine göre; 2016 yılında kurulan İnova Akademi Bilişim Eğitim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, hem ortakları hem de yaptıkları satışlarla dikkat çekiyor. Şirketin Yönetim Kurulu’nda Oktay Selçuk ve Selçuk Özdemir bulunuyor…

Oktay Selçuk, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un kardeşi… Ziya Selçuk, bakan olduğunda sahibi olduğu Özel Maya Okulları’nı kardeşine bırakmıştı.

Selçuk Özdemir ise, Ziya Selçuk’a yakınlığıyla bilinen bir isim…

Yani, Bakan Ziya Selçuk’un kardeşi ve arkadaşı Selçuk Özdemir bir şirketin yönetim kurulundalardı. Gazi Üniversitesi Teknokent’te kurulan şirketin müşterileri de dikkat çekici.

25 MİLYON LİRALIK SATIŞ

Şirketin 2019 yılına ait beyannamesinde İnova Akademi Bilişim’in müşterilerinin büyük bölümünün özel okullar ve devlet kurumları olduğu görüldü.

Yani, bakanın kardeşi Oktay Selçuk’un sahibi olduğu şirket, bakanlığa bağlı faaliyet gösteren okullara ve devlet kurumlarına satışta bulunmuştu.

Ortaya çıkan belgelere göre; 2019 ve 2020 yılında şirketin yaptığı satışların toplamı 25 Milyon 678 bin 159 Türk Lirası…

BAKAN ZİYA SELÇUK NE DİYECEK?

Özel okul sahiplerine yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre ise, okul sahipleri artık şirketin tavrından dolayı bunalmış durumda.

Şimdi merak edilen ise, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ne diyeceği…

İşte o belgeler:

İşte bakanın kardeşinin şirketinin 26 Mayıs 2021 tarihine ait Ticaret Sicil Gazetesi:

 

İhttps://www.yenicaggazetesi.com.tr/odatv-ruhsar-pekcandan-sonra-ikinci-bombayi-patlatti-milli-egitim-bakani-ziya-selcukun-kardesinin-sirketinden-okullara-milyonlarca-liralik-satis–459195h.htm

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.