Milli Anayasa Çalışma Grubu Beykoz Türk Ocaklarını Ziyaret Ettti – MEVZUAT

23 Ocak 2017 – 12:37 – Güncelleme: 23 Ocak 2017 – 12:50

 

Beykoz Türk Ocağı Şube Başkanlığını da yürütmekte olan yazarımız Mehmet Arslan ziyaretle ilgili sitemize yaptığı açıklamada:

“Milli Anayasa çalışma grubunun Ocağımızı ziyaret talepleri yönetim kurulumuzca uygun görüldü. Bu sebeple Milli Anayasa platformu 21 Ocak 2016 tarihinde Türk Ocağı Beykoz Şubemizi ziyaret etti. Hazırlanan ve TBMM meclisinde referanduma götürülmesi kabul edilen yeni Anayasanın Türk Milleti tarafından tam olarak anlaşılamadığını, bu sebeple geniş katılımlı bir platform oluşturulduğunu belirttiler. Halk okuna sunulacak yeni anayasanın Türk Milleti tarafından tam anlaşılabilmesi bakımından konferansalar vb. faaliyetler yürüteceklerini dile getirdiler. 5 Şubat tarihinde Beykoz Vakfı konferans salonunda anayasa hukuku konularında uzmanların yapacakları konferans yapacaklarını belirttiler.   

Konferansınıza şahıslar olarak katılmayı uygun buluyoruz. Beykoz Türk Ocağı olarak daima Türk Milletinin bekası için çalışmalar yaptığımızı ve yapmaya da devam edeceğimizi anlattık… Genel merkezimizin Yıllardan beri yapılacak anayasalarla ilgili görüşlerini açık ne net olarak ortaya koyduğunu anlattık. En son olarak ta Genel başkanımız Prof. Dr. Mehmet ÖZ Beyin 31 Aralık 2016 tarihinde Türk Ocakları Genel Merkezi internet sitesinde yayımladığı makalede yeni anayasada bazı konulardaki çekincelerini Türk Ocakları olarak dile getirdiklerini anlattık.

Yeni Anayasa çalışmaları ve ülke problemleri hakkında karşılıklı fikir teatisinde bulunduk. Misafirlerimize nazikâne ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek yolcu ettik”…demiştir.

kamudannethaber.com

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.