LGS’deki şaibe iddialarının ardından skandal video ortaya çıktı – EĞİTİM

 

Günboyu’nun haberine göre, 6 Haziran’daki Liselere Giriş Sınavı’nda (LGS) 10 matematik sorusunun bir yayınevinin kitaplarında yer alan sorularla büyük ölçüde benzerlik taşıdığının iddia edilmesinin ardından yeni bir gelişme yaşandı. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk iddialara, “Biz yıl içinde örnek soruları her ay yayınladık. Sadece 3 soru daha önce yayınladığımız sorulara benzer. Bunu iddia eden her kimse bu iddiaları ispatlaması gerekiyor. Ortada somut delil yok. Biz hiç kimseden soru almayız, kimsenin de sorusunu yayımlamayız” demişti

LGS’DEN ÖNCE SORULARI OKUMUŞLAR

Sinan Kuzucu Yayınları’nın Instagram sayfasında LGS öncesi paylaşılan videoda, “Şunu size kesinlikle söylüyorum. Her 20 sorunun özellikle Türkçe, Matematik, Fen’den en az 16 tanesini çok rahat yapacaksınız. Belki 17’sini. Her dersten 2-3 soru belki biraz daha seçici. Bütün sorular yıl içinde çözdüğünüz soru modelleri olacak. Dün inceledim bütün soruların içinde yanıtları var. İyi okuduğunuz sürece o yanıtları bulacaksınız. “ ifadelerini kullanıldığı görüldü. 

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/skandal-video-ortaya-cikti-lgsden-once-sorulari-okumuslar-456695h.htm

 

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.