GENEL BAŞKAN: “TRABZON 1 NO’LU ŞUBEMİZE GEÇMİŞ OLSUN DİLİYORUZ. – SENDİKA

 

Türk Eğitim-Sen Trabzon 1 No’lu Şube Başkanımız Çoşkun Dilber, şube başkan yardımcıları Süleyman Çakmak, Mahmut Marap ve Sürmene İlçe Temsilcisi Uğur Kocaman, sendikal çalışmalar yaptıkları esnada trafik kazası geçirdi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, alan çalışması yaparken Sürmene’de kaza yapan şube yönetim kurulu üyelerimiz ile Sürmene ilçe temsilcimize geçmiş olsun dileklerini iletti. Geylan, “Sendikal çalışmalar sırasında yaşanan bu talihsiz kaza camiamızı ziyadesiyle üzmüştür. En büyük tesellimiz kazada can kaybı yaşanmaması ve hiçbir arkadaşımızın hayati tehlikesinin bulunmamasıdır” dedi.

Sendikacılığın fedakârlık gerektiren, emek göstermeden başarıya ulaşılamayan, gece-gündüz demeden görev başında bulunulmasını gereken bir alan olduğunu kaydeden Geylan, “Sendikacı arkadaşlarımız da kamu çalışanlarının hak ve menfaatlerini korumak, hormonlu değil, dürüst ve namuslu büyüyebilmek için büyük bir uğraş vermektedir. Teşkilatımızın yüreğini ortaya koyarak gösterdiği gayret takdire şayandır” diye konuştu.

Geylan,  “Bir üyeyi daha nasıl yolculuğumuza dahil edebiliriz diye kilometrelerce yol kat eden şube başkanlarımız, şube yönetim kurulu üyelerimiz, ilçe temsilcilerimiz ne yazık ki zaman zaman belli risklerle karşı karşıya kalabilmektedir. Temennimiz, bir daha böyle kazalar yaşanmamasıdır” dedi.

Genel Başkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Genel Merkez Yönetim Kurulumuz olarak Şube Başkanımız Coşkun Dilber, şube başkan yardımcılarımız Süleyman Çakmak, Mahmut Marap ve Sürmene İlçe Temsilcimiz Uğur Kocaman’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Allah bir daha bu tür kazalar yaşatmasın.”

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.