31 ilde haftasonu sokağa çıkma yasağı getirildi – GÜNDEM

 

İçişleri Bakanlığı, 31 ilde 48 saat boyunca sokağa çıkma yasağı geldiğini duyurdu. Öte yandan, İçişleri Bakanlığı’nın 22.15 itibariyle valiliklere gönderilen genelgeyle birlikte yasağın tüm detayları kamuoyuyla paylaşacağı kaydedildi.

Bu gece saat 24:00 ile 12 Nisan 2020 tarihine kadar saat 24:00 arasında büyükşehir statüsündeki 30 il (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yasaklandı.

Bakanlığın saat 22.15 itibariyle valiliklere gönderilen genelgenin tüm detayları kamuoyuyla paylaşacağı bildirildi.

Valiliklere gönderilen yazıda, “Şehir giriş-çıkış kısıtlamasına gidilen büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz ile zonguldak ili için alınan tedbirlerin salgına olan etkisinin en üst noktaya taşınabilmesi amacıyla haftasonunu kapsayacak şekilde ilave kısıtlamalara gidilmesi kararlaştırılmıştır.

Bu kapsamda cuma günü 24:00 dan pazar gecesi 24:00 e kadar her hangi bir yaş kısıtlaması olmaksızın tüm vatandaşlarımıza yönelik (istisna halleri dışında) sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi kararlaştırılmıştır.

Sokağa çıkma yasağından istisna tutulan işyerleri ve kişiler birazdan gönderilecek genelgede belirtilecektir”ifadeleri kullanıldı.

 

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.