Yazarımız Uzm Sosyolog Canan Özdemir’in “Sivas Ellerinden Anadolu’ya” isimli kitabı çıktı – GÜNDEM

04 Nisan 2021 – 16:58 – Güncelleme: 04 Nisan 2021 – 17:54

Yazarımız Uzman Sosyolog Canan Özdemir Hanım Efendi “Sivas Ellerinden Anadolu’ya” isimli kitabı Türk Milletinin istifadesine sunmuştur. Türkiye’nin her köşesinin bir çok yerini bizzat gidip görerek mükemmel fotoğraflarla süslemiştir. Bu kitap sizin Türkiye’mizi çok daha iyi tanımanızı sağlayacaktır.
Yazarımız Uzman Sosyolog Canan Özdemir sizlere şöyle sesleniyor:
Merhaba değerli arkadaşlar Sivas Ellerinden Anadolu ‘ya kitabımdan almak isteyenler mesaj atabilir. Gezi-gözlem ve araştırma kitabım kuşe kağıt, renkli 272 sayfa ve büyük boydur. İstekli olanlar isteklerini yazarımızın (ozdemircanan2014@gmail.com) e-posta haberini bildirebilirler.

Canan Özdemir Kimdir.

Canan Özdemir, 1968 yılında Sivas’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Sivas’ta tamamladı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden 1991 yılında mezun oldu. Aynı üniversitenin Sosyoloji Ana Bilim Dalı’nda mastır yaptı.
Canan Özdemir, 1992 yılında öğretmen olarak Mardin ilimize atandı. Halen Sivas il merkezinde Uzman Öğretmen olarak görevine devam etmektedir.
Canan Özdemir, uzun yıllar almış olduğu eğitimin gereği sosyal hayatın içinde yer aldı. Yeni yerler görmeyi, kitap okumayı, insanları ve farklı kültürleri tanımayı seven Canan Özdemir, fotoğraf çekmeyi bir yaşam biçimi olarak kabul ederek Yaradan’dan ötürü yaratılanı hoş görmeyi yaşam felsefesi olarak benimsemiştir.
Amatör bir ruhla Anadolu’da gezdiği gördüğü yerlerin hem fotoğraflarını çekti, hem de bu güzellikleri yazıya aktardı.
Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM)’ın Uluslararası İlişkiler Kurulu üyesi olan Canan Özdemir, aynı zamanda fotoğraf sanatçı olarak GESAM’ın yurtiçi ve yurtdışı sergilerine katıldı. Şimdiye kadar GESAM’ın “Türkiye Sergileri” adı altında açtığı 22 yurtiçi sergisine katıldı. Ayrıca Sivas’ta da fotoğraf sergilerine katıldı.
Canan Özdemir’in Türkiye’de 16-18 Ağustos tarihleri arasında “14. Ulusal ve Uluslararası Hacıbektaş Veli Anma Karma Sergisi”, 2015 yılı Temmuz ayında Nahçıvanda Gesam’ın “Uluslararası Nahçıvan Sergisi”, 23-26 Ekim 2016 tarihleri arasında Almanya’nın Hamburg şehrinde “Sevgide Güneş Gibi Ol 3. Uluslarası Dostluk-Barış Karma Resim ve Fotoğraf Sergisi” ve 18-21 Ekim 2016 tarihleri arasında Gesam’ın Arnavutluk’un başkenti Tiran’da açmış olduğu “Türk Sanatçıları Sergisi’nde fotoğrafları sergilendi.
Orta derecede İngilizce bilen Canan Özdemir, aynı zamanda Uluslararası Avrasya Eğitimciler Federasyonu’na bağlı Uluslararası Avrasya Eğitimciler Derneğinin üyesi ve Sivas temsilcisidir.

 

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.