Mansur Yavaş’tan Çin Büyükelçiliği’ne karşı çok konuşulacak adım. – SİYASET

13 Nisan 2021 – 23:21 – Güncelleme: 14 Nisan 2021 – 02:03

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Barın paylaşımın ardından Mansur Yavaş’ı hedef alan Çin Ankara Büyükelçiliği’ne karşı flaş bir adım geldi. ABB Meclisi’nde Çin Büyükelçiliği’nin olduğu sokağın “Türksoy” olarak değiştirilmesi için önerge verildi.

Çin Ankara Büyükelçiliği, Barın hakkında paylaşım yapan ABB Başkanı Mansur Yavaş ve İYİ Parti lideri Meral Akşener’e yönelik skandal paylaşımlarda bulunmuştu.

Yaşanan gelişmelerin ardından İYİ Partililerden, Çin Büyükelçiliği’ne büyük tepki gösterildi. Olayların ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden flaş bir adım geldi.

Kırım Haber Ajansı’nda yer alan habere göre Ankara Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Meclis toplantısı 5. Birleşimi, dün gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’ne, gündemde olan Çin’in Ankara Büyükelçiliğinin skandal paylaşımına ilişkin bir önerge sunuldu. Sunulan önergede, Çin Büyükelçiliği’nin bulunduğu Ferit Recai Ertuğrul Caddesi’nin isminin değiştirilmesi önerildi. Caddenin ismi için sunulan önergede, “Türksoy” ismi yer aldı.

 

Kaynak Yeniçağ: Mansur Yavaş’tan Çin Büyükelçiliği’ne karşı çok konuşulacak adım. Önerge Belediye Meclisi’ne sunuldu

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.