limonlu suyun faydaları – DÜNYA

11 Şubat 2021 – 01:32 – Güncelleme: 11 Şubat 2021 – 01:38

Limon, vücudumuz için gerekli olan vitamin ve mineralleri içererek tam bir şifa deposu olarak görülüyor. Peki limonun faydaları nelerdir? Hangi vitaminleri bulundurur? İşte limonun daha önce duymadığınız inanılmaz faydaları..
 

Faydalarının yanında kilo vermeyi de destekleyen limon sofraların vazgeçilmez besini olarak karşımıza çıkıyor. Peki insan sağlığı için yararlı bir vitamin olan limonun faydaları nelerdir? İşte limon ve limon suyunun mucizevi faydaları…

Limonlu suyun faydaları sadece ‘kilo vermeyi destekliyor’ ifadesiyle tanımlanamaz. Limonlu suyun faydaları nelerdir? Limonlu suyun faydaları arasında, böbrek taşı ve karaciğer için yaptıkları kesinlikle gözardı edilemez..

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ ÇELİK GİBİ YAPAR

Limonlu su, bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlamada yardımcı olan C vitamini ve bitkisel gıda kaynağıdır. Ayrıca içerisindeki önemli vitamin ve mineraller sayesinde vücuttaki enerji seviyesini artırmada yardımcı olur..

KANSERİ ÖNLER

Limonlu su içmek kanseri önlemede faydalıdır. Araştırmalar limonun tümör önleyici özellikleri ile kanser riskini azaltmada yardımcı olduğunu göstermektedir..

HIZLI KİLO VERMEYE YARDIMCI OLUR

Her sabah balla birlikte ılık limonlu su içmek daha kolay bir biçimce ekstra kilo vermeye yardımcı olur

ROMATİZMA AĞRILARINA İYİ GELİR

Yemeklerden önce ve yatma zamanında limonlu su içmek romatizmadan kurtulmaya yardımcı olur..

DİŞ VE DİŞ ETİ RAHATSIZLIKLARINDA ŞİŞMELERİ İNDİRİR

 

Limonlu su içmek, şişmiş diş etleriyle ilgili ağrılardan kurtulmaya yardımcı olur.

BOĞAZ AĞRISINA BİRE BİRDİR

Ilık limonlu su içmek boğaz ağrısı ve farenjitten kurtulmaya yardımcı olur.

VÜCUDA KALORİ ALIMINI AZALTIR

Limonlu su, şeker oranı yüksek meyve sularına ve içeceklere iyi bir alternatif oluşturur. Özellikle diyabet hastaları ve kilo vermek isteyen kişiler için iyi bir içecektir..

BÖBREK TAŞI DÜŞÜRMEYE YARDIMCI OLUR

Limonlu suyun en temel faydalarından birisi böbrek taşına iyi gelmesi ve onu önlemesi özelliğidir. Normal şekilde böbrek taşları vücuttan çok fazla rahatsızlık vermeden atılır. Ancak bazen idrar akımına engel olur ve yoğun ağrılara sebebiyet verir. Limonlu su içmek vücuda yeniden su kazandırmada ve idrarı sulandırılmış şekilde tutmada yardımcı olur. Bu da böbrek taşı oluşum riskini azaltır..

YORGUN KARACİĞERİN DOSTUDUR

Limonlu suyu içmek karaciğerde bulunan sindirim enzimlerini harekete geçirmede yardımcı olur. Ayrıca kanın oksijen durumunu düzenlemede de yardımcı olur..

SİNDİRİME YARDIMCI OLUR

Limonlu suyun içerisindeki limon suyu sindirim için gerekli olan hidroklorik asit üretimini destekler. Ayrıca asitlik derecesini ve gut hastalığı riskini azaltır. Sindirim sorunlarından şikâyetçi olan kişilerin düzenli olarak limonlu su tüketmesi tavsiye edilmektedir. Ayrıca ishal ve benzeri sorunları önler. Kadınlar da adet sancılarından kurtulmak için limonlu su tüketebilir.

BAĞIRSAKLARI ÇALIŞTIRIR KABIZLIĞA İYİ GELİR

Limonlu su kazbızlık tedavsinde faydalıdır. Bu yüzden her sabah ılık limonlu su içilerek günün geri kalan kısmında kabızlıktan kurtulabilirsiniz..

Kaynak Yeniçağ: Karaciğer dostu, kanser düşmanı, zayıflamanın anahtarı limonlu suyun faydaları

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.