İddiasını ispat edemeyenler yalancıdır,ya da müfteridir. – SENDİKA

25 Nisan 2021 – 13:20 – Güncelleme: 25 Nisan 2021 – 13:33

İlksan’ı yıllardan beri ele geçermek için canla başla gayret eden Malum-Sen bu işi başaramayınca karalama kampanyasına hız verdi. Yıllardan beri yetkili olduğu memuru temsil noktasında elle tutulur hiç bir başarı göstermemesine rağmen en bildikleri “Çamur at yıkamzsan bile izi kalsın” çirkinliği fiilini tekrar uygulamaya koydu.

İlksan’ın yıllardan beri şanlı yürüşüne omuz veren Türk Eğitim-Sen bu iftira ve karalama kampanyasına tepki verdi.Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Musa Akkaş aşağıdaki açıklamayı yaparak yapılan iftiraları ispat etmeye davet etti.

Musa Akkaş yazılı açıklamasında

“İlksan, 8. Dönem 5. olağan Temsilciler kurulu toplantısını Antalya Alanya’da 9 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirdi.

Bu toplantıda yönetim ve denetleme kurulunun 2020 yılı faaliyetleri,temsilciler kurulu tarafından görüşülerek ibra edilmiştir.

Toplantıya İlksan’ın yönetim,denetleme kurulu üyeleri ve il temsilcileri katılmışlardır. Yönetim ve denetleme kurulu üyesi olan 10 Üyenin 6’sı Milli Eğitim Bakanlığı bürokratlarından oluşmaktadır. Durum bu iken Malum Sendikanın Genel Başkan yardımcısı sosyal medya hesabında; “… Korsan ilksan genel kurulu yaparak mali işleri ibra etmişler, ibra ile hakikatleri örterek aklanacaklarını zannediyorlar. Karışık işlerin hesabı sorulacak…” şeklinde eğitimciye ve sendikacıya yakışmayan,son derece yakışıksız ,çirkin,seviyesiz, iftira dolu bir bir üslupla paylaşım yapmıştır. Bu paylaşım, kendi işledikleri naneleri başkalarına iftira atarak kamufle etme ve zihinleri bulandırarak bir algı oluşturmaya yönelik bir davranıştır.

Ne demektir ‘KORSAN’ ilksan genel kurulu. Bu toplantı tüzük gereği yapılması gereken bir toplantıdır.Bu toplantıya 287 bin üyenin hakları gözetilerek ,üyeler adına yönetim,denetleme ve temsilcilerin iradesi yansımıştır. Bu toplantı yapılmasaydı işte o zaman suç teşkil ederdi. İlksan ‘temsilciler kurulu toplantısı’nın tüm görüşmeleri kayıt altına alınmış,gizli ,saklı, kaçak,göçek bir toplantı değildir.Gündemi,yeri,katılımcıları belli olan bir toplantıdır.

Katılımcıların hepsi beyefendi bu ülkenin değeri olan eğitimciler ve Bakanlığımızın güvenilir insanları bürokratlarıdır.Yani siz Teftiş kurulu başkanına,bakanlık müfettişlerine,genel müdürlere,bakanlık danışmanlarına mali işleri aklandıklarını ,yani kirli işlerin içinde olduğunu mu,ima ediyorsunuz?

Paylaşımında ;’…mali işleri ibra etmişler, ibra ile hakikatleri örterek aklanacaklarını zannediyorlar’ diyerek saçmalıklarına devam etmiş. ‘İbra’ ne diye yapılır bir nevi harcamaların yasalara ,tüzüklere uygun olduğunu kabul etmektir.Yani bir nevi onaydır. Sizce hangi hakikatleri örtmüş olabilirler.Neyin aklanmasını yapmış olabilirler.Keşke bunları açıkça madde ,madde belirtseniz.Orta da zimmete para geçirme, hırsızlık varsa biz de bilsekte bunun hesabını sorabilsek.

Şunları herkese hatırlatmak isterim.’Çamur at izi kalsın’ anlayışı materyalist anlayışın bir ürünüdür.Olmayan bir olayı olmuş gibi göstermek, olayları farklı yerlere çekmek ,olayları abartarak asla aslı olmadığı halde kafa karışıklığı yaratarak bunun dedikodusunun sunumunu yapmak bir iftira yöntemidir.Bu yöntemler dürüst insanların veya kişilerin veya kurumların yapacağı başvuracağı yöntem olmamalıdır.

Malum sen’in Genel Başkan yardımcısı yaptığı paylaşımda ne demek istiyorsa onu açıklamalıdır. ilksan gibi değerli bir kurumu yıpratmak, yapılan paylaşımla İnsanları zan altında bırakmak,İlksan toplantısını korsan bir toplantı olarak nitelendirmek,mali işlerin ibra edilmesini hakikatleri örtmek,aklanmak gibi bir ithamda bulunmak kimsenin haddi de ,hakkı da değildir.

Ortada ciddi anlamda bir suç varsa bunun yolu yargıdır.Geçmişte de İlksanla ilgili iftira içeren afişler yapıldı. İlksan soyuluyor, birilerine peşkeş çekiliyorsa, İlksan’da hırsızlık yapılıyorsa ;Devletimizin savcısı hakimi vardır. Böyle bir durum varken neden iftira yolu seçilir.İlksan ile ilgili iftira atanlar müfteridir.

İftira atanlara, yalan söyleyenlere dinimiz,Kuran-ı Kerim’de Mealen;“yalan söyleyenler, iftira edenler, ancak Allah’ın ayetlerine inanmayanlardır. İşte onlar yalancıların ta kendileridir.”buyuruyor.Allah bu tür insanları ıslah etsin.

1996 yılından itibaren günümüze kadar İLKSAN MEB’nın bürokratları ve Türk Eğitim Sen temsilcileri tarafından yönetildi.1990 yıllarda yaşanan olaylara takılı kalmanın anlamı yoktur.Bunu yapanlarda bedelini ödedi,cezalarını hukuk karşısında çektiler.Bugün İLKSAN nerededir? İLKSAN’ın yapısı nasıldır? Mal varlığı artmış mıdır? Üyelerine maddi ve sosyal anlamda katkıları var mıdır? Bunlara bakmak lazım. Gözünde at gözlüğü olanlar, karalama kampanyaları ile İLKSAN‘a çamur atarak maalesef kafa karışıklığı yaratmaktadırlar. Türk Eğitim-Sen’in sayesinde eğitim çalışanlarının bir kıymet olduğunu İLKSAN ispat etmiştir.Türk Eğitim-Sen’in olduğu yerde hırsızlığa adaletsizliğe, ahlaksızlığa, kul hakkını yemeye geçit olmaz.

Sandık üyeleri bunların bu yalanlarına itibar etmeyerek sandıkta öyle bir şamar attı ki,sonraki seçimlere kadar bellerini doğrultamadılar,sonra ki seçimlere de katılmadılar.Bugün kalkmışlar İlksan’ı karalamaya çalışıyorlar.

Malum sendikanın genel başkan yardımcısı iddiasını ispatlamak zorundadır.Yani,Müdde-i iddiasını ispatla mükelleftir! iddiasını ispat edemeyen müddei,yalancıdır, ya da müfteridir.

Musa Akkaş Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı”

demiştir.

Kamudannethaber olarak Malum-Senin iktidarı da arkasına alarak Türk Eğitim-Sen ve mensuplarının tamamına yakını Milli Eğitim Bakanlığındandaki yönetim görevlerinden  tasviye edilmesini sağlamış olmakla yetinmediğine şahit olduk. Hatta her zaman ve her yerde iktidar gücünü arkasına alarak bu vatanın samimi eğitimci vatandaşlarının üyesi olduğu Türk Eğitim-Sen’e düşman mulamelesi yapmaktan geri durmamaktadır.

Heber sitemizin yaklaşık 9 yıllık yayın hayatında Malum-Senin Türk Eğitim-Sen’in övülmesini geçtik normal bir beyanını dahi göremedik. Bu sebeple Ziya Paşa’nın “Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz” sözü hükmünce Malum-senin Türk Eğitim-Sen ile ilgili hiç bir sözünün gerçeği yansıtmadığına yıllarca şahit olduk.

kamudannethaber.com

 

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.