Zabıta Memurunun ölümünde Bayrampaşa Belediyesinin ihmali var mı? – MEMURLAR

      Türk Yerel Hizmet Sen İstanbul İl Başkanı Ramazan Karakuş yaptığı açıklamada şunları söyledi. Bugün hem çok üzgünüm ayrıca çok kızgınım. 06.09.1985 doğumlu daha gençliğine doymamış Orhan Yaman kardeşimi toprağa vermenin derin üzüntüsünü yaşıyorum çünkü:
Türk Silahlı Kuvvetleri’nde 10 yıl süryle Uzman Çavuş olarak görev yapıp kendi isteğiyle ayrılıp,bundan yaklaşık 15 ay önce Bayrampaşa Belediyesinden zabıta memuru olarak göreve başlamıştı.
Ancak eşi,iki çocuğu,yaşlı annesi ve %85 engelli olup mahkeme kararı ile velayeti üzerinde olan bakmakla yükümlü olduğu kız kardeşi vardı. Aydın’da ikamet etmekte idiler.
Ailesinin yanında olması gerekiyordu.Nakil için İzmir Büyükşehir Belediyesinden nakil yazısı getirdi.Fakat Belediye başkanlığı ilgili kuruma nakil olmasına izin vermedi.
Merhum Orhan YAMAN kardesimizin
08.01.2021 tarihinde Türk Yerel Hizmet – Sen sendikamiza üyelik işlemlerini yaptık ve arkadaşımızın nakil işlemleriyle ilgili ilk olarak zabıta sözde müdürü Dilber Sarıtaş’ı ziyaret edip durumu anlattık,nakil olması gerektiğini ve ailesinin durumunun göz önünde bulundurulması gerektiğini söyledim.
Kendisi nakil işlemlerine kesinlikle müsaade etmeyeceğini söyledi.Bu arada Dilber Hanim sendikamiza üye olmasını Bembirsen’in Şube yönetim kurulunda olmasından dolayı Orhan Yaman’a “Sen nasıl sendikadan istifa edip de başka bir sendikaya üye olursun” diyerek hem tehdit etmeye hem de mobbing uygulamaya başlamıştır.
Merhum Orhan Yaman nakil işlemleriyle ilgili destek almak için Milliyetçi Hareket Partisi Bayrampaşa İlçe Başkanımızı iş yeri Temsilcimiz Tülay Tahmaz hanımla beraber ziyaret edip durumunu İlçe başkanımıza da anlatmıştır.Zabıta müdürü bu duruma da çok sinirlenmiş ve mobbing uygulamaya devam etmiştir.
Konuyu bir kez daha zabıtadan sorumlu Başkan yardımcısı Ahmet Tüfekçi Başkana iş yeri Temsilcimiz Tülay Tahmaz’la beraber durumun aciliyetini anlattık ve insanı bir anlayış göstermelerini bekledik fakat yine olumsuz cevap verdiler.
Son olarak konuyu Belediye Başkanıyla görüşmek için Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanımız İbrahim Yeşil Başkanla beraber konuyu bizzat Belediye Başkanı Atilla Aydiner’e anlattık.Belediye Başkanı da aynı şekilde olumsuz cevap verdi hatta %85 engelli raporunun o kadar da önemli olmadığını,konunun o kadar elzem olmadığını söyleyerek nakil işlemlerine müsaade etmeyeceğini söyledi.Bu arada Belediye Başkanı Zabıta Müdürü ve ilgili Baskan Yardımcısını arayarak konu hakkında bilgi aldı,her iki kişi de müsaade etmeyeceklerini söyledi.Belediye Başkanı da durumu bize bu şekilde iletmiş oldu.
Merhum Orhan YAMAN ilk nakil yazısının ret olmasından ve yazının üzerinden 6 ay geçmesinden dolayı yeni bir nakil yazısını getirdi.Bu yazıya da olumsuz cevap verileceğini,Zabıta Müdürü Dilber Hanımın parmak sallayarak “seni gondermeyecegim” dediği,merhumun da bu bir buçuk yıllık süreçte içerisinde ailesinin uzakta olması,nakil işlemlerine onay verilmemesinden dolayı kafasına takarak psikolojik rahatsızlığa girdiği,sakalkıran hastalığına yakalandığı ve ne yazık ki bugün de yalnız yaşadığı evden işe gelmemesinden dolayı arkadaşları tarafından aranıp telefona cevap vermeyince polis müdahalesiyle kapısı kırılıp açıldığında merhumun kalp krizi geçirerek vefat ettiği,arkasında acılı bir eş,iki yetim çocuk,bakmakla yükümlü olduğu engelli kız kardeşi ve annesi kaldığı sürecin buraya gelmesine sebep olan başta Başkan Yardımcısı Ahmet Tüfekçi ve Dilber Sarıtaş’in ivedilikle görevden el çektirilmesi gerektiğini kamuoyuna saygılarımla arz ederim.
Kardeşimize Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun.
    Kamu Sen İl başkanı Remzi Özmen ise ne yazık ki sendikal bağnazlık hakkı’da adaleti de tanımıyor. Özellikle Belediyelerde bu bağnazlık öteden beri devam ediyor. Ancak bu son olay bardağı taşıran damla olmuştur. Türk silahlı kuvvetlerine on yıl boyunca onurluca mücadele eden henüz hayatının baharında aramızda ayrılan kardeşimizin ölümündeki ihmaller ve baskılar mutlaka incelenmelidir. Bunu yetkililerden bekliyoruz. Aksi durumda sivil toplum olarak tüm yolları deneyeceğimizi bilmelerini istiyoruz.

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.