MEB ‘3 yıl şartını’ yanlış yorumladı! Öğretmenlerin nakil çilesi! – EĞİTİM

 

MEB YANLIŞ YORUMU 

Buna rağmen MEB, 2021 Yılı için yer değiştirme duyurusunda, proje okulları, güzel sanatlar ve spor liseleri ile bilim ve sanat merkezlerinde çalışan öğretmenlerin il dışı yer değiştirmelerine başvuru yapabilmeleri için bulundukları okullarda 3 yıl çalışma şartı aradığını belirtildi.

MEB’in 2021 yılı duyurusunda yer alan ilgili bölüm şu şekilde:

“E. Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarında, Güzel Sanatlar Liselerinde, Spor Liselerinde, Bilim ve Sanat Merkezlerinde Görev Yapan Öğretmenler:

1. Spor liselerinin beden eğitimi, güzel sanatlar liselerinin görsel sanatlar ve müzik alan öğretmenleri, 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla üç yıllık çalışma süresini tamamlamaları ve istemeleri halinde aynı tür eğitim kurumlarını isteyebilecekleri gibi diğer eğitim kurumlarını da tercih edebileceklerdir.

2. Halen özel program ve proje uygulayan eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler ile bilim ve sanat merkezlerinde görev yapan öğretmenler, 31 Aralık 2021 tarihinde üç yıllık çalışma süresini tamamlamaları ve istemeleri halinde kapsam dışındaki diğer eğitim kurumlarını tercih edebileceklerdir.”

İLDE 3 YILI TAMAMLAYAN ÖĞRETMENLERİN NAKİL HAKKI ELİNDEN ALINDI

MEB’in yaptığı yanlış yorumlama nedeniyle, öğretmenlerden ilde 3 yılı tamamlayan ancak bulundukları okulda 3 yılı doldurmamış öğretmenlerin il dışı nakil başvurusu hakkını ellerinden almış oldu.

https://www.milligazete.com.tr/haber/7550349/meb-3-yil-sartini-yanlis-yorumladi-ogretmenlerin-nakil-cilesi

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.