Eğitimci Yazarımız K.Demirel öğretmenlere bilgisayar desteği istedi – SENDİKA

24 Temmuz 2021 – 00:03 – Güncelleme: 24 Temmuz 2021 – 00:23

Köşe yazarımız ve Türk Eğitim-Sen Antalya 2 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Kadriye Dimirel eğitimi ilgilendiren her konuyu dikkkatle dile getirmeye devam ediyor.

Demirel bu seferki duyarlı olduğu konu ise “Öğretmenlere bilgisayar desteği sağlanması” talebidir.

Demirel sitemize yaprtığı açıklamada:

 
Bulunduğumuz çağ itibarı ile özellikle eğitim öğretim alanında öğretmenler için bilgisayar temel ihtiyaçtır.

Öğretmenler, e-okul işlemlerini, ders ve etkinlik planlama çalışmalarını, MEB’in ve MEM’lerin istedikleri dökümanları bilgisayar üzerinde hazırlamaktadır.Yine öğrencilere yönelik eba.gov.tr’ye çalışma hazırlayıp yükleme işi de bilgisayar gerektirmektedir.

Ayrıca bakanlık bünyesinde yapılan etwinning porojeleri, stem eğitimleri için de bilgisayar temel ihtiyaç haline gelmiştir.

Öte yandan yaz dönemi ile artan covid-19 vakası nedeni ile 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında da kısmi de olsa uzaktan eğitim süpriz olmaycak gibi görünmektedir.

Ve hepimiz biliyoruz ki artık kağıt, kalem devri kapanmıştır. Çağ teknoloji çağıdır, bilim çağıdır. Eğitim ordusu da teknoloji ile donatılmalıdır.Ancak artan döviz ve hayat pahalılığı karşısında öğretmenlerin alım gücü bilgisayar temininde ve teknik ihtiyaçları karşılamada yetersiz kalmaktadır.

Etkin ve kaliteli bir eğitim için 6 Eylül’de 2021-2022 Eğtim Öğretim Yılı başlayana kadar gerekli çalışmalar yapılmalı; MEB tarafından, öğretmenlere bilgisayar desteği sağlanmalıdır.Hastanede, postanede, maliyede, adliyede, emniyette, tapuda, belediyede kamu görevlisi bilgisayarını kendisi mi temin ediyor ? Öğretmen de kamu görevlisidir! O halde öğretmenlerin de bilgisayar ihtiyacı giderilmelidir.

Günümüz ekonomik koşulları ve öğretmenin bu koşullar karşısındaki gelir yetersizliği öğretmenleri bu desteği almaya mecbur bırakmıştır” şeklinde dile getirmiştir.

Yazarımız ve TES Antalya 2 Nolu Şb Başkan yardımcısı Kadriye Demirel’e kamudannethaber.com olarak tam destek veriyor ve MEB’in bu konuda daha duyarlı olmasını temenni ediyoruz.

Kamudannethaber.com.

 

About admin

Check Also

Meksika’da sıcak havanın etkisiyle orman yangınları yüzde 45 arttı

Meksika’da etkili olan sıcak hava dalgası orman yangınlarını tetikledi. Ülkedeki 9 eyalette son günlerde hava …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.